حسابداری دور کاری
حسابداری دور کاری

حسابداری دور کاری ، یکی از روش هایی که حسابداران می توانند در حرفه خود به فعالیت بپردازند دور کاری می باشد. این بدین معنی است که حسابداران به صورت پروژه ای کار می کنند.

نیازی به حضور آنها در مکان سازمان و یا شرکت نمی باشد. در این حالت، حسابدار زمان خود را مدیریت می کند و زمان وی کاملا شناور می باشد.


شرایط حسابداری دور کار


یک حسابدار دور کار باید از علم و دانش حسابداری برخوردار باشد و برای اینکه بتواند در همه موارد کارایی داشته باشد لازم است از مهارت نیز برخوردار باشد و تجربه کافی را در این زمینه کسب کرده باشد. بنابراین دارای مدرک کارشناسی حسابداری یا مدرک شغلی و رزومه قوی و مهارت فنی و طراحی وب سایت باشد. حسابدار دور کاری وظایف متعددی دارد مانند بررسی صورت های مالی، بررسی دوره ای حساب ها، اظهارنامه مالیاتی، تسلط کافی بر استانداردهای حسابداری و ثبت اطلاعات مالی بخشی از وظایف حسابداری دور کاری می باشد.


فرصت های شغلی برای حسبداران دور کار


برای اینکه یک حسابدار بتواند به صورت دور کاری در این حرفه فعالیت داشته باشد لازم است دو یا سه سال به صورت حضوری در شرکت و یا سازمان کار کرده باشد. حسابدار می تواند پس از کسب تجربه به راحتی پروژه های برون سپاری را به اتمام برساند. برای حسابداران دور کاری فرصت های بیشمار شغلی بوجود می آید که یکی از آنها مشاوره می باشد. در ضمن حسابدار دور کار قادر است پروژه ها را به صورت دور کاری تجزیه و تحلیل نماید. فاکتورهای زیادی در تعیین حقوق حسابداران دور کاری وجود دارد به همین علت از موارد چالش برانگیز این حرفه می باشد.


نتیجه پایانی


سازمان ها زمانی می توانند به حسابداری دور کاری اعتماد کنند که تجربه و مهارت کافی را در این زمنیه داشته باشند و با چندین سال کار در سازمان مهارت کافی را در این زمینه کسب کرده باشند.