مزایای برخورداری از کارت بازرگانی چیست؟
مزایای برخورداری از کارت بازرگانی چیست؟

مزایای برخورداری از کارت بازرگانی چیست؟، در این مطلب در ابتدا به مزایای کارت بازرگانی می پردازیم. در ادامه شما را با مراحل دریافت کارت بازرگانی آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این کارت با شما صحبت کنیم.

مزایای برخورداری از کارت بازرگانی چیست؟

لازم است به برخی از مزایای داشتن این کارت اشاره کنیم. مزایای کارت بازرگانی هم برای وضعیت اقتصاد و هم برای اشخاص دارنده این کارت قابل مشاهده است.

برای مثال نظم دادن به فضای اقتصاد یکی از مزایای صدور این کارت برای فعالان واردات و صادرات است. همچنین طبقه‌بندی فعالان اقتصادی از نظر نوع فعالیت اقتصادی که با این کارت صورت می‌گیرد یکی دیگر از مزایای عمومی کارت بازرگانی است.

مهم‌ترین مزیت کارت بازرگانی برای دارندگان آن نیز اعتباری است که به‌واسطه داشتن این کارت به فعال اقتصادی منتقل می‌شود. این کارت اعتبار بین‌المللی فعالان اقتصادی را افزایش می‌دهد. اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند از این کارت به عنوان شناسنامه‌ای در میان اعضای اتاق‌های بازرگانی و معرفی خود به شرکای خارجی و داخلی بهره ببرند.

بهره‌مندی از یارانه صادرات، تشکیل ارتباطات سازنده میان فعالان اقتصادی چه در سطح داخلی و چه در سطح بین‌المللی، ورود به باشگاه جهانی بازرگانی و تسهیل کسب و کار میان فعالان اقتصادی برخی دیگر از مزایای کارت بازرگانی محسوب می‌شوند.

آشنایی با مراحل دریافت کارت بازرگانی، راهنمای اخذ و دریافت کارت

  1. قبل از هر چیز باید وارد سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند به آدرسchambertrust.ir  که زیرمجموعه سامانه اتاق بازرگانی است وارد شوید.
  2. واردکردن مشخصات متقاضی دریافت کارت بازرگانی و اطلاعات شرکت
  3. ورود اطلاعات مربوط به دارنده کارت بازرگانی و اطلاعات ثبتی مطابق با برگه اظهارنامه ثبت
  4. اطلاعات تماس و نشانی اصلی وارد شود
  5. ورود اطلاعات هیئت‌مدیره و مدیران عامل
  6. تأیید فرم‌های موردنیاز جهت صدور کارت بازرگانی
  7. انتخاب حداقل 1 و حداکثر 3 رشته فعالیت برای واردات
  8. اسکن تمامی مدارک موردنیاز
  9. ورود اطلاعات فیش‌های پرداخت
  10. بازبینی و در صورت نیاز اصلاح اطلاعات تکمیل‌شده و تأیید نهایی اطلاعات

دریافت کارت بازرگانی، شروع فعالیت در بازارهای بین‌المللی

صادرات و واردات بخش عمده‌ای تجارت کشور را شامل می‌شود. در حقیقت دریافت کارت بازرگانی را می‌توان نقطه‌ای برای شروع تجارت و ورود به بازارهای جهانی دانست. در این مقاله تمامی نکات مربوط به کارت بازرگانی را با یکدیگر بررسی کردیم. در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم نظر خود را درباره کارت بازرگانی در قسمت کامنت های پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. آیا شما تا کنون کارت بازرگانی دریافت کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای از دریافت کارت بازرگانی دارید؟