اشتباهات یک زن  

کم حجم. خلاصه و مفید. درباره اشتباهاتی که خیلی از زن ها توی ارتباطات عاطفی شون دچارشن. به قول مقدمه اش خواننده های این کتاب رو میشه محدود نکرد! چون مطالبش در کل بدرد بخوره واقعا.
پی نوشت: البته این محدود نبودن مربوط به زنان شکست خورده یا نخورده میشه. وگرنه فکر نمیکنم این کتاب به درد آقایون بخوره. چون منحصرا راجع به زنان هست.

ادامه مطلب  

 

یادمه توی درسامون می‌خوندیم که عصر مدرن از روزی شروع شد که بشر تونست به طبيعت غلبه کنه و با کمک علم طبيعت رو مسخر خودش کنه. تا قبل از عصر مدرن طبيعت از بشر قوی تر بود.
اما وقتی خوب نگاه می‌کنی به آتشفشان‌هایی که فعالن، زلزله ها، سیل‌ها، میکروب‌ها و ویروس‌های جهش یافته و حتی تغییرات آب و هوایی می‌بینی که بشر عصر مدرن اشتباه می‌کنه، طبيعت هنوز هم از انسان‌ها قوی تره.

ادامه مطلب  

استاندارد حسابرسی450 - ارزیابی تحریفهای شناسایی شده در حسابرسی  

استاندارد حسابرسی450
ارزیابی تحریفهای شناسایی شده در حسابرسی
 

مقدمه
دامنه کاربرد
1 .     در این استاندارد، مسئولیت حسابرس در زمینه ارزیابی اثر تحریفهای شناسایی شده بر حسابرسی و اثر تحریفهای اصلاح نشده، در صورت وجود، بر صورتهای مالی مطرح شده است. در استاندارد 700[1]، مسئولیت حسابرس برای اظهارنظر نسبت به صورتهای مالی توصیف گردیده است که براساس آن حسابرس باید مشخص کند که آیا از نبود تحریف بااهمیت در صورتهای مالی به عنوان یک مجموعه واحد اطمین

ادامه مطلب  

تو قهرمان زندگي خودتي  

بعضی وقت ها هست كه دلت می گیره از زمین و آدماش
دلت میخواد بری توی پیله ی تنهایی خودت
با خودت بری طبيعت،موزیك گوش بدی،كتاب بخونی
فقط بعد از اون پیله ی تنهاییت،پروانه بیرون بیا لطفا
تو قهرمانِ زندگیِ خودتی
زندگی سخته،باشه.تو سخت تر شو
این روزا تكرار نمیشن
حال خوبتو به آدما گره نزن
به چیزایی گره بزن كه همیشه داشته باشیشون
به گل،كتاب،چای،لبخند،آسمون
تو خوب بودن رو فراموش نكن

ادامه مطلب  

کیک تولد و صادق هدایت و صادق زیباکلام!  

کیک خریده بود و امده بود دیدنم. نشستیم به خوردن و حرف  زدن. معلوم بود که رشته های خامه روی کیک را قنادی حسابی با هنرمندی روی کیک کار کرده است. نمی دانم چی شد که بی مقدمه پرسید: از این صادق هدایت چی می دونی؟! چه جور آدمی بوده؟ 
شوهرش پرید وسط و گفت: یکی بوده مثل زیباکلام!!
داشتم به ارتباط صادق هدایت و صادق زیباکلام فکر می کردم و این که تنها شباهت این دو نفر به مشترک بودن اسم کوچکشان است و بس که بحث رفت سمت زیباکلام و جمع کردن کمک برای زلزله زده ها. 
د

ادامه مطلب  

داستان داوید  

دوباره همون ریتم قبلی شروع شد. مریض دیدن. چه زیاد مریض داشته باشم و چه تعدادشون کم باشه باز همون آش و همون کاسه ست. وقتی تعدادشون زیاده بچه ها از سر و کول آدم بالا می رن. وقتی تعدادشون کمه پدر و مادرها می نشینن روبروت و نمی خوان از جاشون بلند بشن و برن. هر سوالی رو ده بار می پرسن. هی می رن هی برمی گردن. عاصی و خسته ت می کنن. 
شب ها تقریبن توی مغزم هیچی نیست و همه ی انرژی ذهنیم خرج شده
امروز یک اتفاق جالب افتاد..
یک خانواده ی کلیمی رو سال هاست که می بین

ادامه مطلب  

نقش ورزش در سلامت اجتماعی  

مقدمه
ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی و روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت فرد تءثیر می گذارد.ورزش در درمان بیماری های نظیر افسردگی و نیز بر حافظه تآثیر می گذارد.ورزش برای جوانان تکیه گاهی امن به حساب می آید تا در پناه آن به نهایت رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند .
در دنیای معاصر ، ورزش به عنوان پدیده ای موثر در همه ی جوامع جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. ارتباط فعالیت های بدنی و ورزش با

ادامه مطلب  

در باب بورس آب از کاوه سوخک لاری ،پژوهشگر و استاد دانشگاه-استرالیا  

دکتر کاوه سوخک لاریپژوهشگر و استاد دانشگاه - استرالیابحث کمبود آب آن‌چنان اظهر من الشمس است که بی‌ مقدمه به اصل موضوع می‌پردازم. به باور کثیری از متخصصان آنچه در ادامه به‌عنوان بازار و بورس آب مطرح می‌شود، شاید از آخرین راه حل‌ها برای نجات حداقل‌های زیستی‌ است. حال فاصله حرف متخصصان تا عمل عاملان چقدر باشد خدا داند.
 

ارجاع این مقاله به صدها مقاله علمی‌ است که به اختصار از مجلد ۳۰ ژورنال مدیریت منابع آب (انگلیسی) سال ۲۰۱۶ صفحات ۹۲۶-۹۱۳

ادامه مطلب  

مامان و بابای نگران من..  

بوق..
بوق..
- الو (صدای خواب آلود پدر)
+سلام بابا من دارم میام خونه..
مکث..
-بیا بابا جون..
نه تعجب و نه ذوق و یا هرچیز دیگری..
انگار ک مطمئن بود..
من اما تمام شب رو بیدار و ب حرفای بابا فکر میکردم..
"خودتو بذار جای من.. 
نوچ..
نمیفهمی ..
مگه اینکه یه روز بچت بخواد همچین کاری بکنه.."
همه ی وسایلمو جمع کرده بودم..
چند ماه بود که با بچه ها برنامه ریخته بودیم.. تا اینکه مرخصیامون جور شد..
آب و هوا، اسکان، رفت و آمد..
همه چی هماهنگ شده بود..
قرار بود برم اصفهان از اونج

ادامه مطلب  

مهربان باشیم...  

تنها یک چیز میخواهم به دنیا اضافه کنمکه همه شاد باشند همه لبخند بزنند همه به هم تبریک بگویند نه اینکه پشت سرت حرف بزنند تنها یک چیزآن وقت همه تغییر میکنندو آن چیزی جز مهربانی نیست مهربانی به یک گل به یک حیوان به طبيعت و از همه مهم ترمهربانی به خودمان
 
MB 

ادامه مطلب  

کدامین هدیه  

زندگیت رابا لبخند هایت نگاه کن نه با اشکهایت؛سال‌های عمرت رابا دوستانت بشمار نه با تعداد شمع های روی کیک تولدت؛تولدت مبارککدامین هدیه رابه قلب مهربانت تقدیم کنیم که خود گنجینه ی زیبایی های عالمی؟ای شیرینی لطیف ترین سرود طبيعت، چگونه خدا را برای چنین بخشش رنگینی شکر گوییم؟تولدت مبارک

ادامه مطلب  

برای کیانام ❤  

و دختری به سیاهی شب ؛ به زمردی لبخند آتش ؛ متولد شد..نامش لاجَرَم بر دل مجنونی می نشست..زلالی کیان مهر ؛ دُخت ایرانی زبان زد مردمان طبرستان بود ...دختری به معانی روان همچو آب زیبا و مهربان مثل طبيعت و قُرص و محکم مثل خاک دل در تپیدن این دختر شب جرئت میخاد ❤قدم بزن در راه خودت؛ مبادا دلت بهانه مسافر بخواهد ...مسافری که دل بسپاری ولی دل ندهد ققنوس باش در دنیایی که خودت جغرافیای آنی ..دُخت کیان مهر ؛ چشمانت مگر برای دل راستین خودت بهاری نشود ! که ارزش

ادامه مطلب  

203  

دموکریتوس یک بار گفت:ترجیح میدهد برهانی تازه از طبيعت کشف کند تا پادشاه ایران بشود!
کتاب"دنیای سوفی"
این جمله رو بخونید و ببینید که اون زمان ایران چه اُبُهتی داشته...همه آرزوشون این بود که جزیی از ایران باشن. از حرف دموکریت،پیداست حال و روز اون زمان...حالا کسایی مث خودِ دموکریت واقعا استثنا بودن که علاقشونو به همه چی،حتی قدرت و آرامش(که ایران اون زمان داشت) ترچیح میدادن!
ولی حالا چی!؟همه میگیم کاش یطوری میتونستیم از این خراب شده فرار کنیم!!!
--ول

ادامه مطلب  

هزار و صد و هشتاد و پنجمانه  

وقتی نیچه گریست
when nietzsche wept
قبل از اینکه بخرمش،اصلا هیچ ایده‌ای نداشتم که در مورد چیه.بعد که بازش کردم و دیدم بالای صفحه نوشته ″کتابی در مورد وسواس″ خورد تو ذوقم :| چون تنها فکری که نمیکردم این بود که هدف کتاب آموزشی باشه،همونطور که نویسنده توی مقدمه‌اشم گفته.اما همونطور که جلو میری میفهمی این کتاب واقعا فراتر از کتابای خشک و رسمی مدرسه و دانشگاهاس،اونقدر که آدم آرزو میکنه کاش کتابای درسی مام یه چیزی تو همین مایه‌ها بود.
عنوان کتاب وقتی ع

ادامه مطلب  

علم_نه به گیاه خواری  

حالا شاید این تیتر رو بخونید بگید تو حق نداری برای کسی تکلیف تعیین کنی و هر کسی حق داره خودش شیوه ی تغذیه شو مشخص کنه . خب باید بگم اگر یه زمانی یه گروهی پیدا شدن که گفتن آدما زیادی دارن از کسیژن جو استفاده میکنن و ما برای حفاظت از محیط زیست تا سی سالگی بیشتر عمر نکنیم و خودکشی کنیم شما اینو هم یک نوع شیوه ی زندگی می دونید؟! مسلما نه ! چون عملا ضربه زدن به خود حساب میشه و غلطه !
اخیرا آدم هایی که دغدغه ی حفاظت از محیط زیست و حیوانات رو دارن رو به افز

ادامه مطلب  

ویژگی های دریای عمان  

ریخت شناسی
عمق این دریا در اطراف چاه‌بهار حدود 3398 متر است. هرچه به سوی غرب پیش برویم، عمق آن به سرعت کم می‌شود تا جایی که در نزدیکی تنگه هرمز به 73 متر می‌رسد.
 دمای آب
مدار رأس‌السرطان از شمال آن عبور می‌کند و از این رو این دریا در منطقه گرم کره زمین واقع است
حداکثر درجه حرارت سطح آب در مرداد ماه 33 درجه و در دی ماه دست کم 19.8 درجه است.
 بادها
جریانها و بادهای موسمی اقیانوس هند (Monsoons) به نامهای بادهای موسمی جنوب غربی (sw) و بادهای موسمی شمال شرقی

ادامه مطلب  

گزارشی از طبیعت زیبا و بکر روستای«مال آقا» در جنوب کشور  

بهشت خوزستان را از دست ندهید
مجتبی گهستونی
آتش به همان اندازه که می‌سوزاند و نابود می‌کند، حیات‌بخش، روشنی‌بخش و گاهی هم کاشف گمشده‌های میان تاریکی است؛ مثل وقتی که آتش به دل یکی از مناطق باغملک استان خوزستان افتاد و خبرش پخش شد و تازه فهمیدیم منطقه مذکور یکی از روستاهای زیبای گردشگری و معروف به بهشت خوزستان است؛ یعنی روستای «مال‌آقا» که آب و هوایش همین حال و در دمای 50 درجه خوزستان هم تگری است؛ سرد و دلچسب؛ سرسبز و چشم‌نواز و البته فرص

ادامه مطلب  

تمدن !  

امروز دبیر شیمی مون میخواست یه درسی رو توضیح بده برای اینکه خوب متوجه بشیم به زبون ساده تر و عامیانه توضیح داد ! بعد گفت من خودم معتقدم که قبل از ما یه تمدن خیلی پیشرفته ای بوده ، اونا نابود شدن و ما داریم زندگیمون رو از سر میگیریم. گفت میخوام ثابت کنم ،میگفت ما خوندیم که هیچ عنصری در در طبيعت به صورت ازاد یافت نمیشود، بجز طلا .یکی دو نسل بعد انسان های اولیه که میخواستن جنگ کنن ،ابزار جنگی شون نیزه بوده و شمشیر ! اینا فلزات رو از کجا میاوردن؟
میگ

ادامه مطلب  

و اما..  

بنام خالقم
سلام سلام سلام عیدتون مبارک الهی سالیان سال زنده باشید بله عید هست همه شادن و خنده رو لباشونه ولی من ...
خدایا شکرت بابت همه چی ..سخته کسیو نداشته باشی تو رو بفهمه درکت کنه حتی اونی ک باید ...
بگذریم .ی چی میخاستم بگم از ذهنم پرید یعنی مقدمه و و و...هههه ولش.. حرف من با اونی که فکر میکردم منو میشناسه فکر میکردم بهم اعتماد داره فکر میکردم دوسم داره و از همه مهمتر فکر میکردم رفتارمو افکارمو لج کردنامو لوس بازیامو همش یادشه و از ذهنش پاک نشد

ادامه مطلب  

رژیم لاغری و کاهش وزن سریع  

رژیم لاغری
 
رژیم لاغری و کاهش وزن سریع دیگر یک رویا و حرف عجیب نیست زیرا در این مقاله شما ترفند های لاغری سریع و برنامه رژیم غذایی را یاد خواهید گرفت.
به شما اطمینان میدهیم این مقاله ، کامل ترین مقاله در رابطه با رژیم لاغری می باشد.
اول سخنمان را با مقدمه شروع میکنیم :
چرا باید رژیم لاغری بگیریم و چاق نباشیم؟
 کاهش حافظه
 کاهش اعتماد به نفس
 پوک شدن سریع استخوان
 ضعیف تر بودن سیستم بدنی !
 افزایش احتمال منجر شدن به بیماری های قلبی و مغزی
ر

ادامه مطلب  

تاریخ انتقادی رسانه های اجتماعی  

تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی چیست؟
 
کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» نوشته یوزه‌فن دایک با ترجمه حسین حسنی منتشر شد.
 


 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» نوشته یوزه‌فن دایک با ترجمه حسین حسنی از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شده است.نویسنده کتاب در مقدمه‌ای که بر آن نوشته می‌گوید که برای پژوهشگران علوم انسانی نگارش کتاب تا حدودی فعالیتی مبتنی بر

ادامه مطلب  

معلومات ی مختصر در باره قرلق های افغانستان  

معلومات ی مختصر در باره قرلق های افغانستان
مقدمه
قرلق :این کلمه در افغانستان یک کلمه ی است که برای بسیاری از شهروندان نا آشنا است،‌و در اکثر موارد با گرفتن نام قرلق در پیوند نام یک افغان، سایر هموطنان ما تعجب می کنند؛ زیرا با آن نا آشنا هستند، و آن را در بعضی از موارد به تمسخر می گیرند.
حقیقت امر اینست که از نظر ادبیات دری و پشتو که زبان رسمی افغانستان است این کلمه چندان هم آشنا نیست، و این یک امر طبیعی است زمانی که یکی از این اقوام افغانستان ا

ادامه مطلب  

قانون کار - فصل دوم قرارداد کار مبحث اول  

مبحث اول: تعریف قرارداد کار و شرایط اساسی انعقاد آن
ماده 7
قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی و شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال حق السعی کاری را برای مدت موقت، یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.
تبصره 1- حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبيعت آنها جنبه غیر مستمر دارد توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیأت مزیران خواهد رسید.
تبصره 2- در کارهایی که طبيعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دا

ادامه مطلب  

ناس  

تنها یک حقیقت وجود دارد .یکتایی که به جز او نیست و همه و هیچ در اوست.او خالق بی همتاست  و مخلوق همه در او به ظهور و موجودیت.حقیقت هست.زمان بر او اثر ندارد که زمان در او به ظهورهای مختلفی از اوست.خداوند یکتاست اما مخلوق بی نهایت و هر خلقت ،بیانگر شمه ، رنگ ، بیان و ظهوری از آن یکتاست .پراکندگیهای ظاهر به جهت ،بیانهای متعدد است که هر مخلوق ،همچون ظرفی است که در برگیرنده تعین و نوعی از آن حقیقت، به فراخور ظرفیت خود است .ظرفیتی مبتنی بر توانایی و دان

ادامه مطلب  

شش انتصاب در یک روز/ خوزستان و چرایی انتصاب‌های جدید در میراث فرهنگی  

مجتبی گهستونی
در پی تصمیم مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی گردشگری خوزستان در نمازخانه این اداره کل، شاهد قرائت احکامی بودیم که با ابلاغ آن احکام برخی معاونت‌ها کنار گذاشته شدند و برخی نیروها منصوب شدند تا شاید به واسطه تجربه و انگیزه‌ای که نیرهای جدید دارند شاهد تحول جدی در حوزه‌های مختلف بود.
اما خبرهای دیگری از انتصاب در شهرستان‌ها هم در راه است که امید است انتصاب‌های جدید نیز بر پایه شایسته سالاری صورت بگیرد و موجب نشود برخی تلاش‌ها

ادامه مطلب  

عبید زاکانی در نگاه تاریخ  

 


 
 
 


 
 
 بركت عمر را در روشنایی چشم و فرح دل را در مشاهده نیكوان دانید.
 

  
 
 
 
 


 
 رغبتم سوی بتان است ولیکن دو سه روز از پی مصلحتی چند، مسلمان شده‌‌ام…


 
 
 

 دل در پی عشق دلبرانست هنوز وز عمر گذشته در گمانست هنوز گفتیم که ما و او بهم پیر شویم ما پیر شدیم و او جوانست هنوز
..
 


 

 
 
 

قصهٔ درد دل و غصهٔ شبهای دراز

صورتی نیست که جائی بتوان گفتن باز


محرمی نیست که با او به کنار آرم روز

مونسی نیست که با وی به میان آرم را

ادامه مطلب  

اقتصاد مقاومتی از منظر وصیتنامه حضرت امام خمینی(ره)  

اختصاصی ایکنا/
 
گروه اقتصاد: در نظر امام خمینی(ره)، عقاید صحیح اقتصادی، مسئولین را علاقمند می‌کند تا کپر و زاغه‌نشینان را مقدم بر ثرتمندان و سرمایه‌داران قرار دهند.
به گزارش  خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین درودی، مدرس حوزه و دانشگاه مقاله‌ای با عنوان «اقتصاد مقاومتی از منظر وصیت‌نامه حضرت امام خمینی(ره)» در اختیار این خبرگزاری قرار داده است که در مقدمه آن آمده است: عقاید اقتصادی انسان با توجه به جهان آخر

ادامه مطلب  

کم کم می فهمم تنها چیز مورد علاقه ام، رسیدن به گونه ای فردیت عجیب است.  

به پری_ناز که یک ذره دیر نکته ها رو می گیره می گم طبیعیه که فردا نیای و "کاش" در جمله ام معنی اش این بود که دوست داشتم ببینمت و واقعاً همین طور بود بعد از وویس محبت آمیزش که می گفت امروز رفته سراغم رو گرفته و شبح اپرا گفته نیستم و امیدواره که من خوش باشم و این که فکر می کرده حتماً اون جام و نبودنم هم کاملاً محسوس بوده و جام خالی.
یکی از اذیت کنی های پیام گرفتن و پاسخ دادن به آدم هایی که کم-خیلی کم می بینیم هم رو همین توضیح اضافه ها است.
علی داشت می گف

ادامه مطلب  

از جهانی به جهان دیگر  

اون موقع هایی که طاهره تنها دوست صمیمی من بود، در اوج نوجوانی! یه روز داشتیم در مورد آینده حرف میزدیم، قرار بود با هم بریم دانشگاه و من پرستار بشم! تصمیم داشتیم بعدش بریم سر کار، عاشق بشیم! و با مردی که لایق ماست!!! ازدواج کنیم، مامان شدن رو دوست نداشتیم ولی قرار بود اگه بچه دار شدیم، بچه هامون با فاصله های نزدیک به هم به دنیا بیان، قرار بود برای گردش وقت بذاریم، دم به دقیقه خونه ی هم باشیم! و به آشپزی و مهمون داری من بخندیم (من از پایه میزبان متف

ادامه مطلب  

دهلی، شهری در تصرف میمونها!  

با افزایش زاد و ولد میمون‌ها در شهر دهلی هندوستان و حضور آنها در همه نقاط شهر حتی درمانگاه‌ها و سالن‌های دیوان عالی کشور، هرج و مرج در این شهر بالا رفته و مسئولان به مقلدان صدای میمون پناه برده‌اند.
به گزارش دویچه وله، به گفته یکی از قاضیان دیوان عالی شهر میمون‌ها موجب هرج و مرج شده‌اند و به گفته وی کنترل شهر را در دست گرفته‌اند.
یک مامور امنیتی شاغل در دیوان عالی به خبرگزاری آلمان گفته، از زمانی که چند میمون رزوس در آنجا خانه کرده‌اند،

ادامه مطلب  

ماجراهای من و مسئولان مغرض و بی کفایت دانشگاه ایلام ٨٨ : داستان تبدیل وضعیت چهارسال انجام نشده (٣٤):  

مقدمه: متاسفانه کسانی در دانشگاه ایلام و در پاسخ ها و گزارشهای خود من را به اصلاح رفتار و تعهدگیری های سخیف و دون شان دانشگاه و شخص علمی و دانشگاهی فرا می خوانند که خود در وهله اول نیازمند اساسی تغییر رفتار و اعمال بعنوان مدیر و رئیس دانشگاه هستند و همچنین نیاز به تغییرات جدی در نگرش و رویکرد خود نسبت به کارهای اداری و مسئولیت بخصوص در دانشگاه و محیط های آکادمیک دارند. کسانی که دانشگاه را در عمل با "چاله میدان" اشتباه گرفته اند و بجز روابط شخص

ادامه مطلب  

تاثیرات دلتنگی  

امشب داشتم برای دومین بار یه چیزی می دیدم که یه لحظه منو به فکر انداخت. زندگی آدم ها گاها خیلی بی معنا و کسل کننده به نظر میرسه. خود من 70 درصد لحظاتم رو به معنای واقعی نمیدونم چی کار کنم، و یا سرگرم کاری هستم که از سر اجباره. زمان هایی هست که اونقدر از درون حالم خوش نیست که واقعا دلم نمیخواد اون لحظه ها رو زندگی کنم. بی ارزشه. اما در کنار این مسئله، زندگی یه چیز محدود تکرار نشدنیه و همه ما، حتی بی هدف ترین، بی انگیزه ترین، و داغون ترین ما میخوایم ز

ادامه مطلب  

دارا یا ندار، کدام قانون‌مدارترند؟!...  

به نام مهربانترین
 

دارا یا ندار، کدام قانون‌مدارترند؟!
روانشناسان دریافتند که بسیاری از افراد ثروتمند، خود را بالاتر از قانون احساس می‌کنند
 
 
به گزارش دیلی‌‎میل، آیا پول می‌تواند ریشه انجام کارهای غیراخلاقی و غیر قانونی باشد؟ ارتباط پول و بی‌قانونی چیست؟ نتایج مطالعات جدید روانشناسان دانشگاه برکلی نشان داده است که افراد ثروتمند بیشتر احتمال دارد رفتارهای غیراخلاقی مانندمشاجره و رانندگی ناایمن، انجام دهند، زیرا ثروت منجر به

ادامه مطلب  

جنگل آئوکیگاهارا (جنگل خودکشی) در ژاپن  

این جنگل که با نام «ایده آل ترین مکان برای مرگ» نیز شناخته می شود با مساحت تقریبی معادل ۳۵ کیلومتر مربع، کمتر از ۱۰۰ مایل در غرب توکیو قرار گرفته و مقصدی است که افراد زیادی در آنجا خود را کشته اند و به عنوان دومین مکان مرگبار بعد از پل گلدن گیت شناخته می شود. از دهه ۱۹۵۰، تاجران ژاپنی زیادی به این جنگل آمده اند و حداقل ۵۰۰ نفر آن ها هرگز به بیرون باز نگشته اند؛ این آمار بین ۱۰ تا ۳۰ نفر در سال متغیر است. به مرور این آمار بیشتر و بیشتر هم شد، طوری

ادامه مطلب  

اعداد الحمد قسمت اول  

                بسم الله الرحمن الرحیم اعدادالذکر                                             باب اول:اعدادالحمد بسم الله الرحمن الرحیم؛الحمدلله رب العالمین،الرحمن الرحیم ،مالک یوم الدین،ایاک نعبدوایاک نستعین،اهدناالصراط المستقیم،صراط الذین انعمت علیهم؛ غیر  المغضوب علیهم؛ ولا الضالین.  وصلوات وتحیت برنبی رحمت وآل واصحاب وملت ایشان؛کما«إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَن

ادامه مطلب  

جایزه امام خمینی ره برای جایزه یک کودک + عکس  

ام خمینی (ره) و شکوفه ها/ جایزه امام خمینی(ره) برای نقاشی یک کودک + تصویر
 


حضرت امام(ره) با دقت تمام اوراق آن را ملاحظه فرمودند و به ویژه با رویت پشت آن که عبارت از تانکی بود که چرخ‌های آن را مدادتراش و تنه آن را کتاب و لوله شلیک آن را یک مداد و سرنشین آن را یک طفل دانش‌آموز تشکیل داد بود و ... متبسم شدند.


به گزارش عصرزنجان :عظمت و شخصیت حضرت امام(ره) به سان کوهی بود بسیار بزرگ که قله رفیعش در ورای ابرهای طبيعت سر به آسمان معنویت و عبودیت حق سایید

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1