ریاضی توان  

1-هر عددی که توان ندارد توانش 1 است2-عدد 1 به هر توانی برسد توانش 1 است3-هر عدد غیر صفر به توان صفر برابر است با 14-هر عدد به توان منفی برابر است با معکوس ان عدد به توان مثبت5-اگر عددی منفی داخل پرانتز باشد و توانی زوج داشته باشد حاصلش مثبت است.

ادامه مطلب  

تکنیک ساندویچ  

 
تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید خبر ناخوشایند یا مطلب ناراحت کننده ای را به کسی بگویید و یا نکته‌ای منفی را به دوستی متذکر شوید ولی ندانید چگونه موضوع را عنوان کنید که کمتر ناراحت یا دلخور شود؟متخصصان علوم رفتاری در این زمان تکنیک ساندویچ را پیشنهاد می دهند.به این طریق که برای کم کردن اثر ناخوشایند یک پیام یا خبر منفی، آن را در میان دو عبارت یا خبر مثبت قرار داده و به مخاطب عرضه کنید. به این صورت:《جمله مثبت، جمله منفی، جمله مثبت

ادامه مطلب  

فن بیان  

 
ترک جملات منفی
✔️مثبت صحبت کنیم

ادامه مطلب  

بُغضی برای شعرهای دفن‌شده  

امروز توی توئیتر و در صفحه‌ی شخصی که ده هزار فالوئر داشت، شعری جعلی و منتسب به شاملو دیدم که حسابی عصبانی و خشمگین‌ام کرد. با این‌همه رفتم و دوباره از سایت رسمی شاملو پیگیری کردم (چون برخلاف شما خیلی بیکار و بیعار هستم) و جواب شنیدم که خیر این نوشته سخیف را شاملو ننوشته. چرا اصرار دارید به چیزی وانمود کنید که نیستید؟ به خدا سوگند اگر فالوئرهای‌تان بدانند شما از شعر چیزی نمی‌دانید و حتا یک کتاب از شاملو نخوانده‌اید، دلخور نمی‌شوند، آن‌ها

ادامه مطلب  

مثبت سازمان ملل به مقابله با تصمیم ترامپ در خصوص قدس  

 
اعضای مجمع عمومی سازمان ملل پس از وتوی قطعنامه مربوط به وضعیت حقوقی قدس شریف توسط آمریکایی‌ها و تهدیدهای مالی ترامپ علیه مخالفان این تصمیمش، به قطعنامه‌ای علیه تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا رأی مثبت دادند.
 

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امروز به درخواست کشورهای مسلمان و اعضای جنبش عدم تعهد، نشستی برای رأی‌گیری در خصوص قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور در خصوص وضعیت حقوقی قدس شریف داشت.
این نشست پس از اعلام تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا

ادامه مطلب  

بهش میگن اُمید  

امید داشتن باور به نتیجهٔ مثبت اتفاق‌ها یا شرایط، در زندگی است. امید احساسی است دربارهٔ اینکه می‌توانیم آنچه را که می‌خواهیم، داشته باشیم یا یک اتفاق، بهترین نتیجه را برای ما خواهد داشت. امیدوار بودن با خوش‌بین بودن متفاوت است. امید یک حالت احساسی است یعنی یکی از احساسات انسان است اما خوش‌بین بودن نتیجهٔ یک روش و الگوی تفکر عمدی و اختیاری (بینش) است که باعث حالت و رفتار مثبت در انسان می‌شود.
اُمید داشته باشیم و خوشبین باشیم :) پاییز اومد

ادامه مطلب  

رای مثبت ایران به قطعنامه میانمار ثبت شد  

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رای مثبت جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه مربوط به نقض حقوق بشر در میانمار امروز با ارسال یادداشت رسمی به دبیرخانه سازمان ملل متحد ثبت گردید.


 «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: با عنایت به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق همه مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان تحت ستم میانمار، رای مثبت جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه مربوط به نقض حقوق بشر در میانمار امروز با ارسال یادداشت رسمی به دبیر

ادامه مطلب  

پرورش افکار مثبت در ذهن  

پرورش افکار مثبت در ذهن تهیه شد
 
افکار مثبت
ذهن‌ آدمی کارگاه تولید فکر است که از منبعی به نام ضمیر ناخودآگاه سرچشمه می‌گیرد. در حقیقت نوع و کیفیت افکار و اندیشه ی آدمی سازنده ی نوع و کیفیت زندگی اوست، اندیشه‌ی زیبا و مثبت می‌تواند بهشتی در زندگی انسان بسازد، چنانکه اندیشه‌ی منفی و یأس‌آور می‌تواند جهنمی در زندگی او خلق کند. موفق‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که توانسته‌اند در ذهن خود اندیشه‌ای مثبت داشته باشند.
چشم‌انداز شما به زندگی ک

ادامه مطلب  

رای ایران به سازمان ملل ارسال شد  

فارس/ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که رای مثبت جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه مربوط به نقض حقوق بشر در میانمار امروز با ارسال یادداشت رسمی به دبیرخانه سازمان ملل متحد ثبت گردید.سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: با عنایت به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق همه مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان تحت ستم میانمار، رای مثبت جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه مربوط به نقض حقوق بشر در میانمار امروز با ارسال یادداشت رسمی به د

ادامه مطلب  

مدیریت رفتار با دانش آموز درکلاس درس ، معلم مهربان  

اساس و بنیان مدیریت رفتار موثر، داشتن روابط مثبت با دانش آموزان است. ارتباط مثبت پیوند محکمی بین شما و دانش آموزانتان بر قرار می کندبدون این پیوند ، توان شما برای تحت تاثیر قرار دادن و هدایت کردن آنها ضعیف خواهد بود .با رعایت نکات زیر می توانید روابط تان را با دانش آموزان تقویت کنید:• وقتی دانش آموزان وارد کلاس می شوند با آنها احوالپرسی کنید. • برای تک تک آنها اهمیت قائل باشید و به تک تک آنها توجه کنید. • به نظر هایشان با دقت گوش بدهید. • ب

ادامه مطلب  

سخن بزرگان  

شانس چیست؟شانس همان کار مثبتی هست، که تو در طبیعت انجام دادی و طبیعت به تو، یک کار خوب یا یک انرژی ‌مثبت بدهکار است و باید به تو، یک سود بدهد یا یک انرژی مثبت برساند.
چند راه بازگشت انرژی:
از نظر سنتی:تو نیکی میکن و در دجله انداز،که ایزد در بیابانت دهد باز
از نظر قرآن:هر کس ذره‌ای بدی و خوبی کند به او بازمیگردد
از نظر بودا:قانون 'کارما' یعنی هر چیزی کار ماست و به ما بر میگردد.
از نظر متافیزیک:انرژی در طبیعت از بین نمیرود. وقتی انرژی‌ای رها میکنی

ادامه مطلب  

برسی برخی از آثار منفی و مثبت شبکه های اجتماعی در رفتار نوجوانان و جوانان  

اینترنت در چند قرن اخیر یکی از مهم ترین دستاوردهای بشر است که باقابلیت ها و کارکردهای گسترده اش بخش های گوناگون زندگی انسان را تحت آثار منفی و مثبت قرار میدهد. هدف مهم و اصلی اینترنت از میان برداشتن قاصله ی جغرافی بین انسان های سراسر جهان و ایجاد تغییر در عرصه ی ارتباطات و تبادل اطلاعات است.
این روزها با توجه به پیروی و استقبال گسترده ی عضوهای اینترنتی مخصوصا قشر جوان و نوجوان از شبکه های اجتماعی مجازی برسی موضوعات مرتبط به این شبکه ها جهت ت

ادامه مطلب  

می نویسم خطی از قطره های دریای زندگی ام  

به نام خدای مهربان و لطیف
امروز خوب بود. از اون روزهایی که حس مثبت داشتم. صبح پاشدم آبگوشت موردعلاقه ی آقای سین عزیز رو پختم با برنج که خیلی عالی شده بود و آقای سین عزیز سلطنت دیگ برنج رو برعهده گرفته بودند (با سپاس فراوان از آقای سین عزیز). بدوبدو رفتم سر کار و چون جلسه های آخره دوست دارم تموم نشه آخه کلی با بچه ها دوست شدم.
+راستین به مامانش گفته( میشه ما ترم بعدی با همین تیچر داشته باشیم؟ من دلم می خواد  در آینده معلم زبان بشم و زبانمو تا اخر اد

ادامه مطلب  

علایم ظاهری و جسمی قیام گران عصر ظهور  

شخصیتهای ظهور :
شخصیت های مهم دوران ظهور به منفی و مثبت تقسیم میشوند که اشخاص مثبت مانند خراسانی . حسنی . یمانی و... افرادی مانند شروسی و شیصبانی اعرج کندی و .. جز افراد منفی هستند اما از اهمیتی مانند سفیانی برخوردار نیستند زیرا سفیانی از علایم حتمی و بدا ناپذیر است و ما به همین دلیل یه افراد مثبت ومنفی تاثیر گذار اشاره خواهیم کرد : 
شخصیتهای مثبت :در باره قیام گران شرق که به نام های خراسانی . حسنی . شعیب . و هاشمی معروفند این علایم ظاهری را بیان کر

ادامه مطلب  

 

چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟
افراد مثبت اندیش و موفق کسانی هستند که توانسته اند بین اندیشیدن به مشکلات و مثبت ماندن تعادل ایجاد کنند، آنان در عین حال که به چالش ها و شکست هایشان فکر می کنند، هرگز هم اجازه نمی دهند مشکلات، انگیزه و کارایی مثبت آنها را از بین ببرد. 
آنان بخوبی می دانند که باید بتوانند افکار منفی را به اندیشه هایی تبدیل کنند که برایشان مفید است و حال شان را خوب می کند.
اگر چه شاید در نگاه اول مثبت اندیشی کار دشواری به نظر آید، اما

ادامه مطلب  

انرژی مثبت  

اگر به جای گفتن:
دیوار موش دارد و موش گوش دارد، بگوییم:
"فرشته ها در حال نوشتن هستند..."
نسلی از ما متولد خواهد شد که به جای مراقبت مردم، "مراقبت خدا" را در نظر دارد!
قصه از جایی تلخ شد که در گوش یکدیگر با عصبانیت خواندیم:
*بچه را ول کردی به امان خدا !
*ماشین را ول کردی به امان خدا !
*خانه را ول کردی به امان خدا !
و اینطور شد که "امانِ خدا" شد: مظهر ناامنی!
ایکاش میدانستیم امن ترین جای عالم، امانِ خداست
 

ادامه مطلب  

263  

یه تصمیم مهم گرفتم 
میگن افکارتو درست کنی ناخوداگاهت درست میشه اگه ناخودآگاه درست بشه همون اتفاقایی برات میفته که بهشون فکر میکنی
ذر آخر منظور اینه که انقد رو خودمون کار کنیم که هر اتفاقی که میفته حرفی که میشنویم هرچیزی خلاصه ببریمش سمت خودآگاه
ینی فکر که بعد از اتفاق میاد تو سرمون یه فکر مثبت خودآگاه باشه
یه جورایی نبرد بین خودآگاه و ناخودآگاهه
من این نبرد و شروع میکنم و موفق میشم 

ادامه مطلب  

رمز موفقیت در کارها  

 
 رمز موفقیت در کارها
 
 
 پایگاه اندیشوران
یاداشت  hoseini48.andishvaran.com
  سیدمحمدمهدی حسینی چمانه ای 
 
 
انسان در هرکاری  با انرژی مثبت پیش برود نتیجه خواهد گرفت ، در غیر این صورت کار درست نخواهد شد.
اگر به کسی برای کاری امیدواری و یا کاری از او خواهانی نبایستی پشت سرش بد بگویی. بدگویی کردی آن کار اگرچه آن فرد هم اقدام کند بی نتیجه می ماند.  
انتهای اخلاق اسلامی این است که مثبت اندیش باشیم .  فکر منفی انسان را از نظر جسمی و روحی آسیب می رساند .
دین

ادامه مطلب  

نمونه ایی از آثار شبکه های مجازی :  

هر پدیده ایی هم میتواند اثر منفی و هم میتواند اثر مثبت داشته باشد;یکی از مهمترین اثار مثبت شبکه های اجتماعی آسان بودن ارتباط در هر نقطه ایی از جهان است و اینکه در کمترین زمان ممکن هر فرد میتواند به اطلاعات عامیانه و تخصصی دست پیدا کند و آن را فراهم کند .
رونق شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر شتاب زیاد و چشمگیری داشته است تا جایی که افراد این نوع شبکه هارا ابزاری برای ارتباط میان خود قرار میدهند و کمتر ارتباط حضوری صورت میگیرد . کمتر فردی میتوا

ادامه مطلب  

2767  

تو رو هر لحظه نفس میکشم
با آغوشت دورم یه قفس میکشم
 
 
چجوری اخه وقتی اینهمه دوری و با حرفات فاصله رو بی معنی نمیکنی؟
دلم میخواد نق بزنم
گله کنم از سکوتت
هرچقدرم که مثبت باشم
بازم سکوت تو مثل نمک روی زخم پاشیدنه...
تو برای سکوتت دلیل داری!
اما من برای سکوته تو دلیلی دارم که باهاش خودمو آروم کنم و بگم بخاطر اینه که حرف نمیزنه..!؟؟
حتی بعضی وقتا حس میکنم سکوتت اعتماد به نفسمو داره پایین میاره...
 
 
جات خالی
شام قورمه سبزی داریم
دلم میخواست بودی تو ه

ادامه مطلب  

انرژی مثبت  

چه اشتباهی میكنند
آنهایی كه براى عشق ورزیدن 
دنبال فصل و ماه مشخصی میرود
براى دوست داشتن حساب و كتاب میكنند
به عصر جمعه اخم میكنند
از صبح شنبه متنفرند
سه شنبه براشون خسته كننده و 
پنج شنبه را دوست دارند
این آدمها خسیس اند
گنجینه اى از عشق و مهر 
در وجودشون هست و از دیگران دریغ میكنند
بیایید ....خسیس نباشیم
برای عاشقی ... دوست داشتن ... مهر ورزیدن 
عجله كنیم...
 

ادامه مطلب  

چگونه مي توانيم تغيير افكار دهيم؟  

 
یک بررسی جدید نشان می‌دهد شیوه واکنش مثبت یا منفی اطرافیان ما به حوادث استرس‌زا در هنگامی که ما در میانه یک مرحله انتقالی عمده زندگی هستیم، ممکن است به ما هم سرایت کند.
 مهمتر اینکه این بررسی نشان داد که به نظر می‌رسد که افزایش خطر افسردگی که با تفکر منفیهمراهی دارد، در طول همین دوران بروز کند.
منبع: سلامت نیوز

ادامه مطلب  

شعر  

منتقد چون بی‌سواد افتد تحمل بایدش
 
نقدهایی مثبت و نازک‌تر از گل بایدش
دلبر ما را که تدبیر و تعقل بایدش
خرده بر جمعیت زلفش اگر گیرد کسی
بس پریشانی که از آن جعد و کاکل بایدش
تا ببیند چند تار زلف او را چون کمند
قدرت تصویرسازی و تخیل بایدش!
چشم را چون شست و بعدش دید جور دیگری
آن دو رشته در نظر گیسوی سنبل بایدش!
گر در آن زلف و دماغ و چشم و ابرو مشکلی است
باید از آن بگذرد عاشق، تساهل بایدش!
فرض کن بالای چشم یار، ابرو دیده‌‌ است
قبل از آنکه بر زبان آرد

ادامه مطلب  

رنگی رنگی  

امروز از صبح تا بعد از ظهر کارگاه بودیم.صبح اتفاق جالبی افتاد.قوطی رنگ خالی شد رو مانتوم چند دقیقه هنگ بودم .لباس کارم نیاورده بودم.همکلاسی ها میگفتن خوبه دیگه هنریه. نتونستم تحمل کنم رفتم شستمش بهت پبام دادم و خلاصه خاطره خنده داری بود. فردا  کنفرانس دارم. یکم به انرژی مثبت نیاز دارم که برم سراغ کارهام. روی صندلی نشستم و همزمان که دارم مینویسم برای فردا برنامه ریزی میکنم.باید یه نقد بنویسم.واسه ساعت بعدشم کنفرانس ارائه بدم .خسته ام خیلی...
 
 

ادامه مطلب  

چگونه فرزندتان را به نماز خواندن تشویق کنید ؟  

با چند روش کاربردی که والدین می‌توانند، با به کارگیری آنها اثر مثبت در نهادینه نمودن نماز در فرزند خود به جا بگذارند، آشنا شوید .
 
سوال : روش‌های مؤثر در جذب کودک به نماز و آموزه های دینی کدام است؟ دغدغه بسیاری از  مادران و مربیان در جامعه امروزی این سوال است و از آنجا که درباره روش‌های موثر در جذب کودک به آموزه‌های دینی سخن فراوان است و بنای ما بر اختصار است، به صورت مختصر چند روش کاربردی که والدین می‌توانند، با به کارگیری آنها اثر مثبت

ادامه مطلب  

استرس چيست؟؟  

استرسعبارتاستازواکنشهایفیزیکی،ذهنیوعاطفیکهدرنتیجهتغییراتونیازهایزندگیفرد،تجربهمیشوند.تغییراتمیتوانندبزرگیاکوچکباشند.پاسخافرادبهتغییراتزندگیمتفاوتاست.استرسمثبتمیتواندیکانگیزشدهندهباشددرحالیکهاسترسمنفیمیتوانددرزمانیکهاینتغییراتونیازها، […]
 

ادامه مطلب  

غنی کردن محیط مدرسه بااخلاق  

غنی کردن محیط مدرسه بااخلاق
1 ـ آموزش مستقیم :
ارزشهای اخلاقی مانند مسئولیت پذیری ،احترام به حقوق دیگران ، همکاری ، صداقت ، شجاعت و مهارتهای ارتباطی باید در مدرسه برنامه ریزی گردد و مانند سایر دروس به طور مستقیم درکلاس و مدرسه تدریس شود . 
این ارزشها و رفتارهای منطبق با آن در انسان ذاتی و خودانگیخته نیست ،بلکه در طی رشد کودک و در اثر ارتباط با بزرگسالان باید آموخته و درونی گردد . 
2 ـ آموزش مفاهیم : 
 
بسیاری از کودکان در بدو ورود به مدرسه درک

ادامه مطلب  

شکست فاحش ترامپ در باج خواهی از سازمان ملل  

نویسنده: حسن بهشتی پور
سرانجام با وجود همه تهدید ها و تطمیع های نیکی هلی نماینده آمریکا در سازمان ملل روز پنج شنبه  30 آذر 1396 قطعنامه پیشنهادی برای محکومیت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین از 193 کشور عضو  با 128 رای مثبت در برابر تنها 9 رای منفی به تصویب رسید .
اگرآرای  35 کشوری را که رای ممتنع دادند و 21 کشوری که به هر دلیل در رای گیری شرکت نکردند به عنوان مقاومت در برابر تهدید بی سابقه خانم هیلی و بعد از او ترامپ به حساب آوریم .

ادامه مطلب  

انرژی مثبت...  

سلام
چند ماه پیش یادتونه که هی داشت بچه دزدی اتفاق میافتاد؟الان چرا دیگه خبرهایی از بچه دزدی نمی شنویم؟یا چرا سالهای قبل همچین چیزی نبود در این حد؟چرا فقط در اون بازه زمانی بچه دزدی زیاد شده بود؟

ادامه مطلب  

:)  

یعنی ادم قلیه ماهی با ماست فراوون مخلوط كنه و سر بكشه ولی اینجوری ضایع نشه :) همه صحبت هاش امیدواری بود یه حس مثبت داشت خیلی تاكید داشت بگه خدا بهمون كمك میكنه و...از این قبیل صحبت ها...من منكر این نمیشم كه خدا كمك نمیكنه اتفاقا ٩٩ درصد ماجرا به نظر من كمك خداست و اون یك درصد باقی مونده تلاش خودش..وقتی صحبت میكرد با خودم فكر میكردم این چرا اینقدر امیدوار هست؟و در صورتیكه هیچ كاری نكرده!!؟؟...تا ١٠ دقیقه قبل از شروع جلسه همه چیز اروم و اوكی بود :) ولی

ادامه مطلب  

تعامل در رفتار  

باید توجه داشته باشیم که تعامل اغلب آموختنی است و با ایجاد محیط مناسب می توان تعامل بین فردی را به سایرین آموخت و باید ها و نباید های رفتاری را آموزش داد .انسان همواره باید در محیط زندگی با نگرش مثبت و بزرگ اندیشی با دیگران برخورد کرده و تحت تاثیر شرایط رفتار ننماید که گاها باعث رفتارهای نسنجیده شده و ندامت در پی خواهد داشت. انسان تعامل گرا اغلب در برخوردهای اجتماعی صبور, دلگرم و آینده نگر هستند.و در آینده کمتر دچار حسرت و پشیمانی می شوند زیر

ادامه مطلب  

حس خوب..  

سلام
از اون روز که نوشتم اگر اشتباه نکنم سه روز پیش همه ی نمازای ظهر و عصر و خوندم
نماز صبامو هنوز نتونستم کاری کنم
وضعیت پاکیمم سر جاشه خدا رو شکر..
راستش بخواین امشب دلم گرفته..
این که چرا ما بی انگیزه میشیم تو زندگی؟؟ 
چرا نمیتونیم هر روز شاد باشیم..هر روز حس مثبت داشته باشیم
خودمو میگم...من چرا انقدر از این دنیا کم میخوام؟
میگن اگه میخوای ببینی کسی مومن واقعیه ببین چقدر شادِ و ارامش داره
من ک نیستم در اون حد..ولی چرا یک نفر این جوری تو ادمای دو

ادامه مطلب  

هاو گینک وباز نگری مسله تاب خوردگی جهان.صفحه ۱۳۶.کتاب جستوبرای یافتن نظریه همه چیز.  

عین متن کتاب .هاوگینک در باز نگری تاب خورده گی کیهان.اذان دارد..این رمز بزرگی است که چزا افت وخیز های کوانتومی فضا زمان را با پیچانیدن به صورت یک توپ کوچک در نیاورده است.همان طور که بیاد داریم این یکی از معماهای است که نظریه پردازان باید در ره یابی .به نظریه همه چیز حل کنند .فیزیک دانان .دراین مورد از مسله انرزی .در خلا .بمعنی متداول ان .بعنوان مسله ثابت کیهان شناختی یاد میکنند .بخاطر داریم که اینشتین.چیزی بعنوان ثابت کیهان شناختی در نظریه خود و

ادامه مطلب  

از ناراحتی به راحتی  

وقتی احساسات آدم آسیب میبینه، اولش آدم حالش بد میشه. خیلی بد میشه و این بد شدن انقدر ناراحت کننده هست که میتونه تا مدتها آدم رو ضعیف کنه؛ گاهی ممکنه از طرف مقابل بدمون بیاد، گاهی ممکنه از خودمون متنفر بشیم، گاهی خسته میشیم، گاهی از اندازه وسعت گذشت کردنمون تعجب میکنیم، گاهی حس میکنیم نباید دیگه به هیچ آدمی اعتماد کنیم، گاهی احساس حماقت بهمون دست میده، گاهی فکر کردن به اشتباهاتمون دست از سرمون برنمیداره... و خلاصه! بنظرم توی این شرایط بخشیدن

ادامه مطلب  

چرا امسال از برف و باران خبری نیست؟  

 
 
رئیس سازمان هواشناسی کشور نسبت به شکل گیری کم بارشی انباشته در کشور هشدار داد و گفت: متاسفانه آثارکمبود بارش فصل پاییز به صورت کم بارشی انباشته تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا، داود پرهیزکار معاون وزیر راه در پاسخ به چرایی کم بارشی و دمای بالای هوا در پاییز امسال اظهار کرد: در فصل تابستان سامانه جوی با هسته گرم که به «واچرخند جنب حاره ای خاورمیانه» مشهور است؛ بر روی کشور مستقر می شود و معمولا با شروع فصل پاییز، به تدریج به ع

ادامه مطلب  

دانلود ارزان فایل مقاله ایجاد عادات مثبت در کودکان و فرزند - word  

مقاله ایجاد عادات مثبت در کودکان و فرزند - word
ایجاد عادات مثبت در کودکان
روشهای اصل تربیت
چگونه تحسین کنیم
چگونه نادیده بگیریم
چطور تنبیه کنیم
مشکلات صبحگاهی
غر غر صبحگاهی
کودکانی که صبحانه نمی خورند
مشکلات شبگاهی
کودکانی که هنگام شی راه می روند
کودکانی که دچار وحشت شبانه هستند
مشکلات توالت رفتن
شب ادراری
ناتوانی در کنترل عمل دفع مدفوع
ناتوانی در کنترل ادرار در روز
مش

ادامه مطلب  

اندرین جمعه ی آخرِ پاییز !  

                  
نوستالژیه بچه های دهه 70 !
من عااااشقه اینا بودم ! 
هر جا میدیدم باید سوار میشدم وگرنه قشقرقی راه مینداختم
ک نگووو !
اومدم این عکسه رو بذارم و برم !
 
بفرمایین چایی با زعفرون و گل محمدی ! 
هوس کردم حلوا هم درست کنم واس خودم !
 
آذر
یادش رفته
که پاییز است !
نمی‌بارد ...
فقط یخ می‌زند !
به گمانم کسی
به طرز فجیعی
تنهایش گذاشته ...
وگرنه اینگونه
ماتش نمی‌برد ...
 
یذره هم انرژی مثبت و انگیزه بدم ! میفرماد ک :
باید کاری که شروع کرده‌اید را تم

ادامه مطلب  

استقلال اولین تیم تاریخ لیگ برتر که از مرز ۹۰۰ امتیاز عبور کرد  

 

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال با غلبه بر استقلال خوزستان ، اولین تیمی شد که مجموع امتیازاتش در تاریخ لیگ برتر از ۹۰۰ عبور کرد
به گزارش وب سایت  نود ، استقلال لیگ هفدهم را با مجموعه ای از رکوردهای بد و قعر نشینی آغاز کرد ولی اکنون با بهبود وضعیت این تیم ، رکورد شکنی های مثبت این تیم آغاز شده است.
استقلال تاکنون در تاریخ لیگ برتر صاحب ۲۴۷ برد ، ۱۶۱ مساوی و ۱۰۱ باخت شده است. در لیگ سیزدهم به خاطر مسائل انضباطی یک امتیاز از این تیم کسر شد تا اس

ادامه مطلب  

پاشنه آشیل پیرمرد  

حرف زدن و صحبت راهی است که می‌تواند آدم‌ها را به هم نزدیک کند و
دور کند. یکی از ویژگی‌های عمده برنامه‌های گفت‌وگومحور و مصاحبه با شخصیت‌های فرهنگی-سیاسی این است که حتا وقتی با
دید ِمنفی نسبت به مهمان، دیدن برنامه را شروع می‌کنم با دیدی مثبت‌تر دیدنش را به
پایان می‌برم. شاید همین موضوع باعث شده که مشتری دائمی چنین برنامه‌هایی باشم. می‌بینم
که هر کس در شرایطی بزرگ شده و فرزند زمینه و زمانه‌ خودش است. سعی می‌کند به نوعی
رفتارهایش را توضی

ادامه مطلب  

حذف  

چون مطابقه معمول بازم به حرفام بی توجهی كرد چند شبه خونه نمیرم
فردا هم قرار عكاس بیاد خونه
منم گفتم تا هفته بعد نمیام خونه
الته شك نكنید خونه مادرم نمیرم
اصلا" مامانی نیستم
و از اون مهم تر نمی خوام نگران بشن
یا خونه دوستامم
یا هتل مرجان
اصلا هم ناراحت نیستم
چون قول دادم هر چیز
هر جا
و هر كس كه اذیتم كنه رو حذف میكنم
فقط دلم پیشه دتر باباست
جوری بابا فراز صدام میكنه كه دلم غش میره واسش
فردا رو میخوام مرخصی بگیرم
الته اگه بشه
صبح باید برم دادگاه ی

ادامه مطلب  

نقش همسر خوشحال در زندگی شما  

 
 
یکی از مطالعات اخیر نشان می دهد که داشتن همسر شاد و خوش حال، برای سلامتی مفید است. محققان بعد از ارزیابی نهایی به این نتیجه رسیدند که افرادی که دارای همسر شاد هستند، بسیار بیشتر از دیگران اظهار سلامتی می کنند.
 
داشتن همسری شاد برای سلامتی مفید است‎
 
یکی از مطالعات اخیر نشان می دهد که داشتن همسری شاد برای سلامتی مفید است. محققان بعد از ارزیابی نهایی به این نتیجه رسیدند که افرادی که دارای همسر شاد هستند، بسیار بیشتر از دیگران اظهار سلامت

ادامه مطلب  

پول، شکم، صندلی و قدرت‌ ها معبود نیستند که ما عابد آنها شویم 96/10/3  

پول، شکم، صندلی و قدرت‌ ها معبود نیستند که ما عابد آنها شویم           
پروردگار از روی رحمت و قدرت خود حقایق، لطائف و معانی بلند را تنها برای درس‌ دادن به بندگانش و اتمام حجت به عبادش در یک جمله قرار می‌ دهد، اگر در قرآن کریم از اول سورهٔ حمد تا «من الجنة و الناس» دقت کنید، دو بار کلمهٔ طیبهٔ «لا اله الا الله» ذکر شده و در بقیهٔ آیات، «لا اله الا هو» یا «لا اله الا انا» است؛ همین «لا اله الا الله» که یک خط هم نمی شود، یک‌طرفش منفی «لا اله» و یک

ادامه مطلب  

چگونه شرايطي فراهم آوريم كه ديگران ما را درك كنند  

چگونه شرایطی فراهم آوریم كه دیگران ما را درك كنند
وقتی از شیوهء مورد علاقه شخص مخاطب خود واطرافیان استفاده می كنید، آنها به اقدام و خواستهء شما پاسخ مثبت میدهند. ممكن است مجبور باشید كه كمی بیشتر تلاش كنید، این تلاشی ارزشمند است كه به اجرا و انجام آن می ارزد، زیرا در وقت و نیروی آینده شما صرفه جویی می كند . شخص مخاطب شماو اطرافیانتان نیز از اقدامی كه كرده اید استقبال خواهند كرد زیرا می فهمند كه برای تماس با شما از چه شیوهای باید استفاده كنند

ادامه مطلب  

چگونه از صورت‌های مالی به‌عنوان ابزار مدیریتی استفاده کنیم؟  

صورت‌های مالی به شما ارائه می‌شوند تا یک تصویر واضح از وضعیت مالی کسب‌وکارتان به شما نشان دهند. اظهاراتمالی شما هنگامی‌که از راه درست استفاده شوند می‌تواند به‌عنوان یک ابزار مدیریت قدرتمند برای تأثیر مثبت در سازمان شما مورداستفاده قرار گیرد. به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار ، صورت‌های مالی برای ارائه اطلاعات مالی به سهامداران، همکاران یا سرمایه‌گذاران بالقوه با معیارهای کلیدی کسب‌وکار استفاده می‌شوند.

ادامه مطلب  

استفاده از فناوری‌های نوین و نظارت سیستمی در فرآیند دادرسی تأثیر بسزایی دارد  

استفاده از فناوری‌های نوین و نظارت سیستمی در فرآیند دادرسی تأثیر بسزایی دارد
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: استفاده بیشتر از فن‌آوری‌های نوین تاثیر بسزایی در فرآیند دادرسی داشته و بهره‌گیری از نظارت سیستمی در حوزه‌های مختلف از اقدامات مثبت برای افکار عمومی است.

ادامه مطلب  

اسلام و مداخله در سبک زندگی؛ حلال و حرام اسلام چگونه شکل گرفته است؟  

کانون نواندیشی دینی مدارا _ اسلام خود را کامل‌ترین دین و پیامبرش را آخرین پیامبر معرفی می‌کند؛ دینی که برای همه شئون زندگی باید و نباید دارد. باید ونبایدها، و حلال و حرام‌های اسلام چگونه شکل گرفته‌اند؟
به گزارش رادیو فردا ، مجید محمدی، جامعه‌شناس با تحصیلات حوزوی، و حجت‌الاسلام محمد هدایتی دبیرکل جمعیت روحانیون سنتی ایران معاصر، میهمانان این هفته تابو هستند.
اگر اشکالی ندارد بحث را از آقای هدایتی آغاز کنیم. چگونه است که اسلام خود را د

ادامه مطلب  

نامه آقای وزیر و دستور معاون اول رییس جمهور  

آقای شریعتمداری وزیر محترم صنعت معدن و تجارت طی نامه ای چند صفحه ای به معاون اول ریاست جمهور ضمن تشریح شرایط استخدام و تغییرات قرارداد بازرسان از بدو ورود به وزارتخانه تاکنون از ایشان درخواست کردند تدبیر ویژه ای در خصوص این نیروها اندیشیده شود. خطوط انتهایی نامه مذکور به شرح زیر است:
 جناب آقای جهانگیری نیز در پاسخ به نامه آقای وزیر طی نامه زیر به آقایان نوبخت و انصاری دستور بررسی و اقدام لازم دادند:
 
همکاران گرامی این نامه در نتیجه پیگیری

ادامه مطلب  

معرفی کتاب "مهارتهای زندگی"  

 
 
زندگی و احساس زندگی کردن با زنده مانی متفاوت است. انسان ها دو دسته اند یا زندگی می کنند و از زندگی معنا یا معانی ای را به همراه دارند یا زنده مانی می کنند و اصطلاحا فقط زنده اند.
زندگی جنبه های متفاوتی دارد و در آن تلخی، شکست،ناکامی، اندوه وسختی های فراوانی است و قرآن کریم نیز می فرماید: ما انسان را در رنج آفریدیم. ولی آدمی در مقابل تمام این موقعیت های دشوار و دردناک بی دفاع باقی نمی ماند و هنر آدمی در تعقل و ساختن زندگی است، چرا که در زندگی ه

ادامه مطلب  

جایگاه عید نوروز درایران وقرقیزستان  

مبارک باد روزنو به ترک و ازبک و افغان             به ایرانی و تاجیک و به قزاق و قرقیزان
نیک می دانیم که واژه "عید" عربی است و با کلماتی چون: عیادت،عادت ،عودت و معاد هم خانواده است.ریشه لغوی این کلمات با معانی : باز آمدن،دیدارمجدد ،خوی گرفتن،بازگشت و...همخوانی دارد. معادل فارسی عید همان جشن است که با مراسم شادی نسبت بیشتری دارد.زیرا که دردرون مایه عید تکرار و دوباره آمدن و نو شدن وجود دارد و الزاما به معنای جشن نیست. به طوری که هم ریشه های آن نیز

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1