نقش حسابداری بازرگانی در حسابرسی ، علم حسابداری بسیار گسترده و پیشرفته در جامعه است که خیلی از اشخاص احتیاج به آموزش آن برای ثبت حساب کسب و کار خود دارند . در این متن درباره ی نقش حسابداری بازرگانی در رابطه با حسابرسی و تحویل گردش نقدی و تنظیم حساب مالی شرکت ها حرف بزنیم با ما همراه باشید .

وظایف حسابدار بازرگانی : 


قسمتی از وظیفه های یک حسابدار بازرگانی به شکل عمومی برای کلیه ی کسب و کارها قابل اجرا است اما قسمتی از آن با دقت به مدل شرکتی که در آن فرد مشغول به فعالیت است و اندازه آن فرق می کند . همینطور با دقت به مقدار تجربه و اندازه دانش یک حسابدار درجه و ، وظایف متفاوت است . در آخر به شکل حرفه ای چند نمونه از وظیفه های یک حسابدار بازرگانی را مرور خواهیم نمود .
مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری برای بازرگانی :
نرم افزار‌های حسابداری به علت کنترل و مدیریت هوشمند درآمد و هزینه طراحی و تنظیم شده اند . تمامی کسب و کار ها و هر نحوه کسب درآمدی می‌تواند یک نرم افزار حسابداری برای خود دارا باشد .
تعداد این نرم افزارها به صورت روزانه افزایش می یابد و این سوال برای افراد دارای کسب و کار پیش می‌آید که از کدام نرم افزار کنترل و مدیریت درآمد و هزینه خود باید استفاده کنند . که ما در این جا نرم افزار های حسابداری تحت وب را پیشنهاد می نماییم .
نرم افزارهای حسابداری مزایای بسیاری را برای کسب و کارها درست می نمایند .

 

حسابداری بازرگانی در تهیه سود و زیان شرکت :


به دست آودن سود و ضرر یک سازمان و یا شرکت ، از وظیفه های حسابدار است وحداکثر اطلاعاتی که در تنظیم سند حسابداری الزامی است عبارت است از مقدار فروش خالص ، میزان تمام شده اجناس فروخته شده ، مقدار سود یا ضرر ، مقدار هزینه‌های عملیاتی
سود و ضررشرکت یکی از خاص ترین اسناد مالی است که به مدیران و سهام‌ داران شرکت ها پیام مهمی را می‌دهد .


تیتر مزیت ها به شکل خلاصه :


همگام سازی اطلاعات و اسناد
دسترسی آسان و سریع به اطلاعات
روشی کاربردی و آسان
کم شدن هزینه‌ های نیرو
ساده و شفاف سازی تطبیق مالیات
تجزیه و تحلیل معین اطلاعات
دقت بالا و کم شدن اشتباهات